فایل کامل پاورپوینت فصل سیزدهم علوم مقطع نهم جانوران بی مهره

دانلود پاورپوینت فصل سیزدهم علوم مقطع نهم با موضوع جانوران بی مهره، در قالب ppt و در 48 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: برخی ویژگی‌های کلی جانوران: 1 .همگی پریاخته ای هستند. 2 .یاخته‌های همه آنها، یوکاریوت ( هوهسته‌ای) هستند. 3 .همگی هتروپاورپوینت فصل سیزدهم علوم مقطع نهم جانوران بی مهره|34056428|tz|پاورپوینت فصل سیزدهم علوم نهم , دانلود پاورپوینت نهم با موضوع فصل سیزدهم علوم , پاورپوینت کلاس نهم در مورد فصل سیزدهم علوم , پاورپوینت کلاس نهم , پاورپوینت پایه نهم فصل سیزدهم علوم , دانلود پاورپوینت آموزشی کلاس نهم فصل سیزدهم علوم
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل پاورپوینت فصل سیزدهم علوم مقطع نهم جانوران بی مهرهرا مشاهده می نمایید

دانلود پاورپوینت فصل سیزدهم علوم مقطع نهم با موضوع جانوران بی مهره،
در قالب ppt و در 48 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
برخی ویژگی‌های کلی جانوران:
1 .همگی پریاخته ای هستند.
2 .یاخته‌های همه آنها، یوکاریوت ( هوهسته‌ای) هستند.
3 .همگی هتروتروف (مصرف کننده) هستند.
4 .هیچ کدام از یاخته‌های آنها دارای دیوارە یاخته‌ای نیستند.
5.به غیر از اسفنج‌ها که ساده‌ترین جانوران هستند در بقیه جانوران، یاخته‌ها سازمان یافته بوده وتشکیل بافت می دهند.
6 .بیشتر جانوران دارای سیستم‌های عصبی و ماهیچه‌ای پیشرفته‌ای هستند و می‌توانند خیلی سریع نسبت به محرک‌های محیطی پاسخ دهند.
حدود 2 میلیون گونه جاندار بر روی زمین زندگی می کند که از این میان حدود دو سوم آن‌ها در گروه جانوران قرار می‌گیرند همه‌ی جانوران، پرسلولی و یوکاریوت بوده و هیچ کدام توانایی غذاسازی ندارند.
دانشمندان سلسله‌ی جانوران را به دو گروه اصلی بی‌مهره‌ها ومهره داران تقسیم می‌کنند که حدود 98% آنها بی‌مهره و 2% آنها مهره دارند. تعداد کل گونه های مهره داران 50000 و تعداد کل گونه های بی‌مهره‌ها 1147000 است(بند پایان بیشترین تعداد گونه را دارند) که هرسال با کشف انواع جدیدی از جانوران به این تعداد افزوده می‌شود.
بیشتر بی‌مهره‌ها اسکلت خارجی از جنس آهک، سیلیس و کتین دارند و گروهی نیز فاقد اسکلت می‌باشند. بی‌مهره‌ها فراوان ترین گروه جانداران محسوب می‌شوند.
اسفنج‌ها
اسفنج‌ها جانورانی هستند که بدنشان از تعداد زیادی یاخته تشکیل شده است اما بافت مشخصی در آنها دیده نمی‌شود. (جانوران ابتدایی) آبزی و غیر متحرک‌اند و اغلب در اعماق اقیانوس‌ها و دریاها زندگی می‌کنند و به ندرت در آب های شیرین دیده می‌شوند.
دیواره‌ی بدن اسفنج‌ها دارای سوراخ‌های ورودی متعددی است که آب از آن‌ها وارد حفره‌ی داخلی بدن شده و از یک منفذ خروجی بزرگتر به نام اُسکولوم (Osculum) که در واقع مخرج جانور است و در بالای بدن قرار گرفته خارج می‌شود.
تولید مثل اسفنج‌ها به روش غیر جنسی(عموماً جوانه زدن) و هم به روش جنسی(تولید گامت) انجام می‌گیرد. همچنین قدرت ترمیم در اسفنج‌ها بسیار زیاد است. به گونه‌ای که اگر یک اسفنج به قطعات متعددی تقسیم شود هر قطعه می‌تواند به یک اسفنج کامل تبدیل شود. از نظر اندازه و رنگ، تنوع بسیار زیادی دارند اسفنج های بالغ معمولا، به سطح اشیا و اجسام جامد می چسبند و جابه‌جا نمی شوند ...


توضیحات:
این فایل قابل ارائه و مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی جهت آموزش و یادگیری در مقطع نهم بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.